Gönen Menopozda Beslenme Danışmanlığı
Gönen Menopozda Beslenme Danışmanlığı

Gönen Menopozda Beslenme Danışmanlığı

 

Menopoz dönemi kadınların yaşamlarında köklü değişimlere yol açan bir süreçtir. Bu dönemde kadınların vücutları da bir çok değişim yaşar ve bu değişimlere göre beslenme düzenleri ve ihtiyaçlarında da değişiklik oluşmaktadır. Bu nedenle menopoz dönemlerinde kadınlar çok kısa sürelerde kilo değişimleri yaşayabilmektedir. Kilo vermek ya da mevcut kiloyu korumak için yeni bir beslenme programının oluşması gerekmektedir.


Menopoz döneminde kadınlarda özellikle karın bölgesinde yağlanma artmaktadır. Bunun dışında kalsiyum çekilmesi diye adlandırılan bir durumla da karşı karşıya kalınmaktadır. Kemiklerin çok hızlı bir şekilde zayıflaması ve kemik erimesi gibi rahatsızlıklara yol açması nedeniyle bu dönemde son derece etkili beslenme programları hazırlanarak tüm bu riskleri ortadan kaldırmaya yönelik adımlar atılmaktadır.


Kadınlarda menopoz dönemi problemlerinden kurtulmanın yolu diyet ve bilinçli beslenmedir. Yukarıda açıkladığımız gibi bir çok tehdit, sağlıklı ve dengeli beslenmenin yanı sıra kişiye ve vücudunun ihtiyaçlarına özel olarak hazırlanmış programlarla bertaraf edilmektedir.

 

Bu site, Sitesepeti ve Solido Grup güvencesi ile hazırlanmıştır. Copyright © 2014