Gönen Diyetisyen
Gönen Diyetisyen

Gönen Diyetisyen

 

Diyet denildiği zaman akla çoğunlukla zayıflama adına verilen içinde az yemek olan, enerjisi sınırlandırılmış beslenme listeleri gelmekte. Hatta birine hazırlanmış diyetin herkes tarafından uygulanınca aynı sonucu vereceğini dair inanışlar günümüzde devam etmekte. Gerçek durum ise bu inanışların çok ötesinde.

 

Öncelikle diyet; bireyin günlük beslenme biçimlerini belirtmek için kullanılır. Örneğin sebze-meyve ağırlıklı beslenme “akdeniz diyeti”, et ve süt grubu ağırlıklı beslenme “batı diyeti”, normal ağırlığa gelmek için beslenmede yapılan değişikliklere “enerji yoğunluğu düzenlenmiş diyet” denir.

 

 

Yani diyet yalnızca tek tip bir listeden ibaret değildir. Gün boyunca yediklerinize sizin diyetiniz diyoruz.

 

Hazır bir listeyi herkesin kullanması konusuna gelirsek. Diyet listeleri düzenlenmeden önce danışanla yapılan ön görüşmede kan tahlili gibi birtakım tahliller istenir. Diyet listeleri bu tahlillerin sonucunda ve bireyin sosyal ve kişisel alışkanlıkları doğrultusunda hazırlanır.

 

 

Diyet kişiye özeldir.

 

Bu ciddiye alınması gereken bir konudur. Bu konunun önemini vurgulamak için şöyle bir örnek verebiliriz.

 

Elinizdeki diyet listesi, tahlillerinde normal sonuçlar çıkmış bir bireye hazırlanmış diyelim. Ancak sizin kolesterol değeriniz yüksek ve belki de bundan haberdar bile değilsiniz. Sizin normalde kolesterolün düşmesini destekleyecek bir diyet uygulamanız gerekirken böyle bir sorunu olmayan birinin diyetini uygularsanız ilerleyen dönemde kalp-damar hastalıklarıyla karşılaşma ihtimaliniz oldukça yüksek olacaktır.

 

Bu diyet listesiyle Ayşe ayda 10 kilo verdi, Fatma 15 kilo verdi gibi yanılgılara düşüp kendimize uygun olmayan bir diyet listesini uygulamamalıyız. Bir uzman tarafından size uygun olarak hazırlanan listeler öncelikle sizin sağlığınızı önemser. Herhangi bir liste ile hızlı kilo verip ileri dönemlerde sağlık sorunlarıyla karşılaşmak yerine uzmanınız eşliğinde size uygun programlar ile sağlığınızı koruyarak ilerlemek doğru bir yol olacaktır.

 

  

 

gönen diyetisyen,gönen alo diyetisyen,gönen en iyi diyetisyen,gönen diyetisyen danışmanlık,gönen diyetisyen danışmanlık hizmeti,gönen online diyetisyen,gönen online diyetisyenlik hizmeti,gönen beslenme danışmanı,gönen beslenme danışmanlık hizmeti,gönen en iyi beslenme danışmanı,gönen online diyet,gönen kilo alma,gönen bireysel beslenme danışmanlığı,gönen bireysel bireysel beslenme,gönen hasatalıkta beslenme,gönen hastalıklarda beslenme,gönen hastalıkta beslenme danışmanlığı,gönen hastalıklarda diyet danışmanlığı,gönen hastayken nasıl beslenilmeli,gönen kurumsal beslenme,gönen kurumsal beslenme danışmanlığı,gönen kurumsal beslenme hizmeti,gönen menepozda beslenme,gönen menepoz döneminde nasıl beslenilmeli,gönen menepozda beslenme danışmanlığı,gönen menepozda diyet danışmanlığı,gönen çocuklarda beslenme,gönen çocuklarda beslenme danışmanlığı,gönen okul dönemi çocuklarda beslenme,gönen okul dönemi çocuklarda beslenme danışmanlığı,gönen online diyetisyen,gönen online diyet danışmanlık,gönen online en iyi diyetisyen,gönen en iyi online diyetisyen,gönen en iyi online diyet danışmanı,

 

Bu site, Sitesepeti ve Solido Grup güvencesi ile hazırlanmıştır. Copyright © 2014