Gönen Sporcu Beslenme Danışmanlığı
Gönen Sporcu Beslenme Danışmanlığı

Gönen Sporcu Beslenme Danışmanlığı

 

Sporcular genellikle günlük beslenme planlarında ne yiyecekleri, ne kadar yiyecekleri, besin desteği ihtiyaçları konusunda kafa karışıklığı yaşamaktadırlar. Her sporcunun gereksinimleri yaptığı sporun çeşidine ve kişisel özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Bu nedenle sporcunun beslenme planı kişiye özel oluşturulmalıdır. Antrenman ya da müsabakada tam verim alınabilmesi için antrenman/müsabaka öncesinde ve sonrasında sporcunun ihtiyaçlarını karşılayacak beslenme planı uygulanmalıdır.


Sporcu beslenmesi programında öncelikle sporcunun antropometrik ölçümleri, vücut analizi cihazı ölçümü ile BKI değeri, ideal kilo ağırlığı, yağ ve kas dokusu ağırlığı, bel/kalça oranı, vücut su oranı ve miktarı, vücut ve kemik mineral miktarı, bölgesel kas ve yağ dokusu ağırlığı, metabolizma yaşı ve metabolizma hızı gibi parametreler, biyokimyasal ve laboratuvar bulguları, beslenme alışkanlıkları, antrenman planlaması ayrıntılı bir şekilde değerlendirilir.


Daha sonra sporcuya özel beslenme programı oluşturulur ve her hafta düzenli kontroller sağlanır. Sporcunun sağlıklı beslenmeyi ve vücut ağırlık yönetimini öğrenmesi, performansını artırması, doğru besin desteklerini seçebilmesi ve güncel bilgileri öğrenerek yaşamı boyunca uygulayabileceği sağlıklı beslenme alışkanlığını kazanabilmesi için sporcuya beslenme programı kapsamında beslenme eğitimi de verilmektedir.


Başarılı bir performans için beslenme ve spor bir bütün olmalıdır.

 

Bu site, Sitesepeti ve Solido Grup güvencesi ile hazırlanmıştır. Copyright © 2014