Gönen Bireysel Beslenme Danışmanlığı
Gönen Bireysel Beslenme Danışmanlığı

Gönen Bireysel Beslenme Danışmanlığı

 

Sağlıklı beslenme hayatın tamamında sürdürülmesi gereken bir eylemdir. Yemek yeme sadece karın doyurmak değil, fizyolojik, psikolojik ve sosyal bir olgudur. Hayatın tatlarından uzak kalmadan, mutlu ve sağlıklı bir şekilde her istediğimiz besinden tüketerek yaşamamız ise ancak sağlıklı beslenme ilkelerini çok iyi bilmekle sağlanabilir.


Her bireyin günlük enerji ve besin ihtiyacı birbirinden farklıdır. Sağlıklı beslenme ilkeleri yaş grubu aynı olan bireyler için benzer olsa da, kişinin beslenme programı kendisine özel olmalıdır. Çünkü yaş, cinsiyet, vücut ağırlığı, vücut yapısı, hastalık durumu, kan bulguları, kullandığı ilaçlar, ekonomik durumu, yaşadığı ortam ve çalışma hayatı, ulaşabileceği besin türleri ve beslenme alışkanlıkları gibi birçok etmen kişinin beslenme durumunu etkiler. İşte bu yüzden kişisel beslenme programı bütün bu faktörler göz önünde bulundurularak oluşturmalıdır. Sağlıklı beslenmeyi öğrenmek ve yaşam tarzı haline getirmek ise ancak bir diyetisyenle bire bir, düzenli görüşmeler ile sağlanabilir.


Beslenme ve diyet programları kişiye özel olmalıdır. Bireysel Beslenme Danışmanlığı ile hedefimiz yetersiz, dengesiz ve sağlıksız beslenmenin sonuçlarından sizi korumak ve sizin özelliklerinizi belirleyerek sizinle birlikte özelliklerinize uygun beslenme programını oluşturmaktır.

 

Bu site, Sitesepeti ve Solido Grup güvencesi ile hazırlanmıştır. Copyright © 2014